Themes - Twenty Twenty-Two - en to bg translation catalogue (197 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Full Site Editing features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
bg: Изградена върху солидно проектирана основа, Twenty Twenty-Two прегръща идеята, че всеки заслужава наистина уникален уебсайт. Фините стилове на темата са вдъхновени от разнообразието и гъвкавостта на птиците: нейната типография е лека, но силна, цветовата ѝ палитра е извлечена от природата, а елементите на оформлението ѝ седят нежно върху страницата. Истинското богатство на Twenty Twenty-Two се крие в нейната възможност за персонализиране. Темата е създадена, за да се възползва от функциите за цялостно редактиране на сайтове, въведени в WordPress 5.9, което означава, че цветовете, типографията и оформлението на всяка отделна страница на вашия сайт могат да бъдат персонализирани, за да отговарят на вашата визия. Включва също така  десетки блокови модели, отварящи вратата към широка гама от професионално проектирани оформления само с няколко щраквания. Независимо дали създавате уебсайт с една страница, блог, бизнес уебсайт или портфолио, Twenty Twenty-Two ще ви помогне да създадете сайт, който е уникално ваш.

[ctx: Duotone name]
en: Default filter
bg: Филтър по подразбиране

[ctx: Style variation name]
en: Pink
bg: Розово

[ctx: Style variation name]
en: Blue
bg: Синьо

en: Search
bg: Търсене

[ctx: label]
en: Search
bg: Търсене

[ctx: Template part name]
en: Footer
bg: Долна част на сайта

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
bg: Заглавна част (тъмна, малка)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
bg: Заглавна част (тъмна, голяма)

[ctx: Template part name]
en: Header
bg: Заглавна част

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
bg: Страница (без разделители)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
bg: Самостоятелна публикация (без разделители)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
bg: Страница (голяма заглавна част)

[ctx: Custom template name]
en: Blank
bg: Празна страница

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
bg: Основен и третичен

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
bg: Първичен и вторичен

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
bg: Основен и фонов

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
bg: Преден и третичен

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
bg: Преден и вторичен

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
bg: Преден и фонов

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
bg: Диагонал от фонов към третичен

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
bg: Диагонал от третичен към фонов

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
bg: Диагонал от фонов към вторичен

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
bg: Диагонал от вторичен към фонов

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
bg: Диагонал от първичен към преден

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
bg: Вертикално от третичен към фонов

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
bg: Вертикално от вторичен към фонов

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
bg: Вертикално от вторичен към третичен

[ctx: Color name]
en: Tertiary
bg: Третичен

[ctx: Color name]
en: Secondary
bg: Вторичен

[ctx: Color name]
en: Primary
bg: Основен

[ctx: Color name]
en: Background
bg: Фонов

[ctx: Color name]
en: Foreground
bg: Преден

[ctx: Font family name]
en: System Font
bg: Системен шрифт

en: Text-based grid of posts
bg: Решетка от публикации само с текст

en: Simple blog posts
bg: Прости публикации в блога

en: Large post titles
bg: Големи заглавия на публикации

en: Irregular grid of posts
bg: Неправилна решетка от публикации

en: Grid of image posts
bg: Решетка от публикации с изображения

en: Grid of posts
bg: Решетка от публикации

en: Default posts
bg: Публикации по подразбиране

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
bg: The Grand Theatre<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland, NY, 12345

en: Location
bg: Местоположение

en: February, 12 2021
bg: 12 февруари 2021 г

en: Date
bg: Дата

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
bg: <em>Трепет</em>, колекция от ефемери, свързани с птици

en: Poster with right sidebar
bg: Плакат с дясна странична лента

en: Grid of posts with left sidebar
bg: Решетка от публикации с лява странична лента

en: Blog posts with left sidebar
bg: Публикации в блога с лява странична лента

en: Tags
bg: Етикети

en: Blog posts with right sidebar
bg: Публикации в блога с дясна странична лента

en: POSTS
bg: ПУБЛИКАЦИИ

en: WELCOME
bg: ДОБРЕ ДОШЛИ

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
bg: <em>Кадънката</em><br> <em>&amp; Врабче</em>

en: Page layout with two columns
bg: Оформление на страницата с две колони

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
bg: О, здравей. Казвам се Анджело и ти намери пътя до моя блог. Пиша по различни теми, но напоследък споделям надеждите си за следващата година.

en: An illustration of a bird in flight
bg: Илюстрация на птица в полет

en: Screening
bg: Селектиране

en: Page layout with image, text and video
bg: Оформление на страницата с изображение, текст и видео

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
bg: О, здравей. Казвам се Анджело и управлявам този блог. Роден съм в Портланд, но в момента живея в северната част на Ню Йорк. Може да ме разпознаете от публикации с имена като <a href="#">Eagle Beagle</a> и <a href="#">Mourning Dive</a> . Пиша за прехраната.<br><br> Обикновено използвам този блог, за да каталогизирам обширни списъци с птици и други неща, които намирам за интересни. Ако откриете грешка в някой от моите списъци, моля, запазете я за себе си.<br><br> Ако това не е вашата чаша чай, <a href="#">определено препоръчвам този чай</a> . Той ми е любимият.

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
bg: <em>Наблюдаване на птици </em><br><em>в градината</em>

en: Page layout with image and text
bg: Оформление на страницата с изображение и текст

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
bg: О, здравей. Казвам се Едвард и вие сте намерили пътя до моя уебсайт. Аз съм запален наблюдател на птици и също излъчвам собствено радио предаване всеки вторник вечер в 23:00 EDT. Слушайте някой път!

en: Edvard<br>Smith
bg: Едвард<br>Смит

en: About page on solid color background
bg: Страница за представяне на плътен фон

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
bg: О, здравей. Казвам се Хесус и вие сте намерили пътя до моя уебсайт. Аз съм запален наблюдател на птици и също излъчвам собствено радио предаване във вторник вечер в 23:00 EDT.

en: Jesús<br>Rodriguez
bg: Хесус<br>Родригес

en: Simple dark about page
bg: Проста тъмна страница За нас

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
bg: О, здравей. Казвам се Емери и вие сте намерили пътя до моя уебсайт. Аз съм запален наблюдател на птици и също излъчвам собствено радио предаване във вторник вечер в 23:00 EDT.

en: Emery<br>Driscoll
bg: Емери<br>Дрискол

en: An image of a bird flying
bg: Изображение на летяща птица

en: About page with media on the right
bg: Страница за представяне с медия вдясно

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
bg: О, здравей. Казвам се Дъг и вие сте намерили пътя до моя уебсайт. Аз съм запален наблюдател на птици и също излъчвам собствено радио предаване във вторник вечер в 23:00 EDT.

en: Stilton
bg: Стилтън

en: Doug
bg: Дъг

en: Image of a bird on a branch
bg: Изображение на птица на клон

en: About page with media on the left
bg: Страница за представяне с медия вляво

en: A podcast about birds
bg: Подкаст за птици

en: Swoop
bg: Пикиране

en: About page links
bg: Връзки за страница за представяне

en: About the hosts
bg: Относно домакините

en: Support the show
bg: Подкрепете предаването

en: Listen on Spotify
bg: Слушайте в Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
bg: Слушайте в iTunes Podcasts

en: Watch our videos
bg: Гледайте нашите видеоклипове

en: A trouble of hummingbirds
bg: Проблем с колибритата

en: Logo featuring a flying bird
bg: Лого с летяща птица

en: About page links (dark)
bg: Връзки за страница за представяне (тъмно)

en: About page with large image and buttons
bg: Страница за представяне с голямо изображение и бутони

en: Join my mailing list
bg: Присъединете се към пощенския ми списък

en: Learn about my process
bg: Научете повече за процеса ми

en: Read about me
bg: Прочетете за мен

en: Take a class
bg: Вземете урок

en: Support my studio
bg: Подкрепете студио ми

en: Purchase my work
bg: Купете моята работа

en: Heading and bird image
bg: Заглавие и изображение на птица

en: This page could not be found. Maybe try a search?
bg: Тази страница не може да бъде намерена. Опитайте с търсачката.

en: 404 content
bg: Съдържание за 404

en: Header with tagline
bg: Заглавна част с краткото име на сайта

en: Title, navigation, and social links header
bg: Заглавна част със заглавие, навигация и социални връзки

en: Title and button header
bg: Заглавна част със заглавие и бутон

en: Text-only header with tagline and black background
bg: Заглавна част само с текст (кратко описание на сайта) и черен фон

en: Text-only header with salmon background
bg: Заглавна част само с текст и фон с цвят сьомга

en: Text-only header with green background
bg: Заглавна част само с текст и зелен фон

en: Logo and navigation header
bg: Лого и навигационна заглавна част

en: Small header with dark background
bg: Малка заглавна част с тъмен фон

en: Logo, navigation, and social links header with black background
bg: Заглавна част с лого, навигация и социални връзки с черен фон

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
bg: Заглавна част с лого, навигация и изместено заглавие на сайта

en: Logo and navigation header with gray background
bg: Лого и навигационна заглавна част със сив фон

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
bg: <em>Люпилнята</em>: блог за моите приключения в наблюдението на птици

en: Large header with dark background
bg: Голяма заглавна част с тъмен фон

en: Illustration of a flying bird
bg: Илюстрация на летяща птица

en: Header with image background
bg: Заглавна част с изображение за фон

en: Header with image background and overlay
bg: Заглавна част с фоново изображение с насложен полупрозрачен цвят

en: Default header
bg: Заглавна част по подразбиране

en: Centered header with navigation, social links, and salmon background
bg: Центрирана заглавна част с навигация, социални връзки и цвят сьомга за фон

en: Header with centered logo
bg: Заглавна част с центрирано лого

en: Header with centered logo and black background
bg: Заглавна част с центрирано лого и черен фон

en: Learn More
bg: Научете повече

en: Welcome to<br>the Aviary
bg: Добре дошли в<br>Птичарника

en: Wide image with introduction and buttons
bg: Широко изображение с въведение и бутони

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
bg: Филм за любители, наблюдаващи птици, каталог с различни птици, съчетани с шумовете, които издават. Всяка птица е изброена с научното си име, така че нещата изглеждат по-официални.

en: Extended Trailer
bg: Удължен трейлър

en: Video trailer
bg: Видео трейлър

en: Angelo Tso<br>Edward Stilton<br>Amy Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford
bg: Анджело Цо<br>Едуард Стилтън<br>Ейми Дженсън<br>Бостън Бел<br>Шей Форд

en: Jesús Rodriguez<br>Doug Stilton<br>Emery Driscoll<br>Megan Perry<br>Rowan Price
bg: Хесус Родригес<br>Дъг Стилтън<br>Емъри Дрискол<br>Меган Пери<br>Роуан Прайс

en: Featuring
bg: С участието на

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
bg: <em>Чуруликане</em>, филм за <br>любители, които наблюдават птици.

en: Video with header and details
bg: Видео със заглавие и подробности

en: Buy Tickets
bg: Купете билети

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
bg: 14 май 2022 г. в 19:00<br>The Vintage Theatre,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: SCREENING
bg: СЕЛЕКТИРАНЕ

en: Illustration of a bird flying.
bg: Илюстрация на летяща птица.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
bg: Илюстрация на птица, кацнала на клон.

en: Two images with text
bg: Две изображения с текст

en: Join our mailing list
bg: Присъединете се към пощенския ни списък

en: Watch birds<br>from your inbox
bg: Гледайте птици<br>от пощенската си кутия

en: Subscribe callout
bg: Подписка за абониране

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
bg: Играйте водеща роля за нашата общност, като се присъедините на ниво Сокол. Това ниво ви носи място в нашия съвет, където можете да помогнете при планирането на бъдещи експедиции за наблюдение на птици.

en: Falcon
bg: сокол

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
bg: Присъединете се на ниво Врабче и станете член на нашето ято! Ще получите нашия бюлетин, плюс щифт с птица, който можете да носите с гордост, когато сте навън сред природата.

en: Sparrow
bg: Врабче

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
bg: Помогнете да подкрепим нашата растяща общност, като се присъедините на ниво Гълъб. Вашата подкрепа ще помогне да платим на нашите писатели и ще получите достъп до нашия изключителен бюлетин.

en: Pigeon
bg: Гълъб

en: Pricing table
bg: Ценова Таблица

en: Emery Driscoll
bg: Емери Дрискол

en: May 20th, 2022, 6 PM
bg: 20 май 2022 г., 18:00 ч

en: Amy Jensen
bg: Ейми Дженсън

en: May 18th, 2022, 7 PM
bg: 18 май 2022 г., 19:00 ч

en: The Swell Theater<br>120 River Rd.<br>Rainfall, NH
bg: The Swell Theatre<br>120 River Rd.<br>Rainfall, NH

en: Doug Stilton
bg: Дъг Стилтън

en: May 16th, 2022, 6 PM
bg: 16 май 2022 г., 18:00 ч

en: The Vintagé Theater<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
bg: The Vintage Theatre<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH

en: Jesús Rodriguez
bg: Хесус Родригес

en: May 14th, 2022, 6 PM
bg: 14 май 2022 г., 18:00 ч

en: Speaker Series
bg: Серия от лектори

en: List of events
bg: Списък зъз събития

en: Illustration of a flying bird.
bg: Илюстрация на летяща птица.

en: Painting of ducks in the water.
bg: Рисунка на патици във водата.

en: Layered images with duotone
bg: Многослойни изображения с дуотони

en: Read more
bg: Прочетете още

en: Jesús Rodriguez, Doug Stilton, Emery Driscoll, Megan Perry, Rowan Price, Angelo Tso, Edward Stilton, Amy Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.
bg: Хесус Родригес, Дъг Стилтън, Емери Дрискол, Меган Пери, Роуан Прайс, Анджело Цо, Едуард Стилтън, Ейми Дженсън, Бостън Бел, Шей Форд, Лий Кънингам, Евелин Рей, Ландън Рийз, Юън Харт, Джена Чан, Финикс Мъри, Мел Сондърс , Алдо Дейвидсън, Зейн Хол.

en: An icon representing binoculars.
bg: Икона, представляваща бинокъл.

en: Large list of names
bg: Голям списък с имена

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
bg: Красива птица с изненадващ набор от цветни пера.

en: Hummingbird
bg: Колибри

en: Hummingbird illustration
bg: Илюстрация на колибри

en: Image with caption
bg: Изображение с надпис

en: Featured posts
bg: Избрани публикации

en: Divider with image and color (light)
bg: Разделител с изображение и цвят (светъл)

en: Divider with image and color (dark)
bg: Разделител с изображение и цвят (тъмен)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
bg: Долна част със заглавие, краткото описание на сайта и социални връзки на тъмен фон

en: Footer with social links and copyright
bg: Долна част със социални връзки и надпис за авторските права

en: Footer with query, title, and citation
bg: Долна част със заявка, заглавие и цитат

en: Footer with query, featured images, title, and citation
bg: Долна част със заявка, избрани изображения, заглавие и цитат

en: Footer with navigation and citation
bg: Долна част с навигация и цитиране

en: © Site Title
bg: © Заглавие на сайта

en: Footer with navigation and copyright
bg: Долна част с навигация и надпис за авторските права

en: Footer with logo and citation
bg: Долна част с лого и цитат

en: Default footer
bg: Долна част по подразбиране

en: Dark footer with title and citation
bg: Тъмна долна част със заглавие и цитат

en: https://wordpress.org
bg: https://bg.wordpress.org

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
bg: Задвижван от %s

en: Categories
bg: Категории

en: Latest posts
bg: Последните публикации

en: Blog footer
bg: Долна част на блога

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
bg: Ние сме калпазанска група от наблюдатели на птици. Известно е, че се промъкваме през огради, катерим се по периметърните стени и като цяло нахлуваме тук-таме, за да наблюдаваме най-редките птици.

en: About us
bg: За нас

en: Footer with text, title, and logo
bg: Долна част с текст, заглавие и лого

en: Pages
bg: Страници

en: Query
bg: Заявка

en: Headers
bg: Заглавна част

en: Footers
bg: Долна част

en: Featured
bg: Избрани

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentytwentytwo/
bg: https://bg.wordpress.org/themes/twentytwentytwo/

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
bg: https://bg.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
bg: екипа на WordPress
